Často kladené otázky

Obecné základní informace k PanoPro produktům.

Jaká je cena 3D virtuální prohlídky, z čeho vychází a jedná se o jednorázový poplatek?
Cenu 3D virtuální prohlídka virtuální prohlídky kalkulujeme podle velikosti focení plochy. Do plochy se započítávají i plochy prostor nutných k propojení focených místností (chodby, apod.). Pro cenovou nabídku nám stačí odhad plochy +− 10 %, který můžete spočítat z plánků, schémat, nebo jen přeměřením na Google Maps. Při výpočtu Vám rádi pomůžeme.
Co je součástí ceny 3D virtuální prohlídky?
  • 3D virtuální prohlídka focení  prostor, zpracování a programování 3D virtuální prohlídky
  • Přístup do editace 3D virtuální prohlídky
  • Poradenství (videonávody, manuál nebo osobní konzultace) pro editaci 3D virtuální prohlídky (doplnění interaktivních prvků, apod.)
  • Roční poplatek za vzdálené uložiště/cloud a to za každou kopii projektu, např. jazykovou verzi apod.
Jaké je využití 3D virtuální prohlídky?
  • 3D virtuální prohlídku si jednoduše – odkazem nebo vloženým oknem (tzv. iframe) vložíte na vlastní web nebo na jinou dostupnou webovou stránku (např, realitní servery, weby sdružení či asociací, informační, inzertní a propagační weby). 
  • 3D virtuální prohlídku lze jednoduše „na klik“ vkládat na sociální sítě nebo v rámci individuální komunikace – můžete přikládat do emailu či SMS. 
  • 3D virtuální prohlídku využijete také při HR – nábory pracovníků, online prezentace prostor, online exkurze či prohlídky. 
  • 3D virtuální prohlídku je také možné prohlížet v brýlích pro VR, využít při prezentaci prostor na veletrzích, výstavách, pro online prodej, virtuální showroom, apod.  
  • 3D virtuální prohlídka se dá využít i pro publikaci prostoru jako Google Street View do profilu na Google Maps, či zpracování jednoduchého marketingového videa. 
  • Můžeme Vám také vyexportovat 2D schémata podlaží. 
Kdy je možné realizovat 3D virtuální prohlídku?

Fotíme 24/7/365, tzn. plně se přizpůsobíme Vašim provozním možnostem. Nejlépe je realizovat focení v době, kdy je v prostoru nejmenší pohyb osob – mimo otevírací, výrobní, provozní, vyučovací dobu.

Jak probíhá celý proces tvorby 3D virtuální prohlídky?

K objednání nám stačí když kladně odpovíte na e-mail s cenovou nabídkou –  „Souhlasím s nabídkou a objednávám“. V nejbližší době Vás kontaktujeme, abychom si dohodli termíny focení.

Domluvíme „scénář, režii a produkci“ focení. Upřesníme si co, kdy, kde a s kým se bude fotit (určíte osobu, která nám bude k „k ruce“). Na daný čas připravíte podle jednoduchého návodu prostory k focení.

Po focení vystavíme fakturu se 14-ti denní splatností. Nejpozději do jednoho týdne od focení (obvykle mnohem dříve) Vám pošleme odkaz na 3D virtuální prohlídku, kterou můžete začít používat a postupně editovat.

Kdo bude 3D virtuální prohlídku editovat a jak editace probíhá?

Ideální je, když editujete sami (nejlépe víte „co a kam“). My vytvoříme přístup, poskytneme video návody, manuál a případně se můžete přihlásit na termín online školení pro editaci. Aplikace je uživatelsky velice jednoduchá a zvládne ji každý průměrně počítačově zdatný uživatel.

Za poplatek můžeme 3D virtuální prohlídku editovat i my podle Vašich požadavků a s Vámi dodanými podklady.

Co se dá v rámci postprocesu/editace doplnit nebo upravit?

V rámci editace vkládáte interaktivní body s informacemi  pro návštěvníka (videa, fotky, texty, zvuk, odkazy).

Doplníte základní informace o Vás  (jméno, adresa, kontakty).

Vytváříte menu (thumbnails) pro lepší orientaci návštěvníka s odkazy na důležitá místa, která pojmenujete.

Jaká je časová náročnost focení a následného zpracování?
S termínem focení se přizpůsobíme Vašim časovým možnostem. Časová náročnost samotného focení se pohybuje do 1 hodiny u nejmenších projektů, jako jsou malé prodejny, showroomy, byty. Většinu velkých projektů (muzea, školy, sportoviště, apod.) nafotíme do osmi hodin. Jen malé procento největších projektů v desítkách tisíc m2 fotíme jako velké exteriérové focení ve více dnech.

Zpracování základního modelu 3D virtuální prohlídky bez editace trvá v řádu dnů (2-3). V případě Vaší naléhavé potřeby jsme schopni nafotit a předat základní virtuální model do 48 hodin. Předáme URL, která se již během editace nezmění, a můžete s ní pracovat, vkládat na web, apod. 

Můžeme v budoucnu 3D virtuální prohlídku rozšířit, dofotit, změnit nějakou část nebo se musí vše přefotit znova?
Focená data zálohujeme a kdykoliv se k nim můžeme vrátit. Projekt lze rozšířit nebo přefotit a vyměnit kteroukoliv jeho část.
Dostaneme offline verzi prohlídky?

Data pro 3D virtuální prohlídku jsou spustitelná jen ve speciální aplikaci, tudíž v offline verzi nebo na Vašem serveru jsou nepoužitelná. Data jsou bezpečně uložena na zabezpečených a zálohovaných serverech. 

Jsou nějaké speciální požadavky na přípravu prostoru pro focení 3D virtuální prohlídky - osvětlení, úklid, apod.?
Focení probíhá za běžného umělého nebo denního světla. Jen zkontrolujte, zda všude fungují žárovky a zářivky, nebo jiné zdroje osvětlení. Technologie 360° neumožňuje nějakou část speciálně nasvítit.

V rámci přípravy je třeba mít na vědomí, že při zpracování desítek či stovek 360° fotografií nelze nic retušovat. Proto je třeba věnovat zvýšenou pozornost úklidu před focením: schovat koše, uklidit osobní věci, mít žaluzie ve stejné poloze, uklidit odpadky a nepořádek, atd. Před focením Vám pošleme krátký manuál.

Určete kontaktní osobu, která bude poučená o prostorách, které se mají fotit a bude zodpovědná za jejich přípravu.

Pro koho je 3D virtuální prohlídka určena?

3D prohlídky využijí všichni, kdo chtějí prezentovat své interiérové a exteriérové prostory atraktivním, moderním, přehledným a efektivním způsobem. 3D virtuální prohlídka není jen sekvence 360° fotografií, ale díky interaktivním bodům se jedná o prezentační a komunikační nástroj s online návštěvníkem.

3D virtuální prohlídku využijí realitní kanceláře, hoteliéři, restauratéři, kliniky a nemocnice, zábavní centra, vědecké ústavy, školy a univerzity, průmyslové podniky, sportoviště, pojišťovny (dokumentace stavu), muzea, galerie, apod.

Jaká je minimální možná výměra pro 3D virtuální prohlídku?
Neexistuje pro nás malý nebo velký projekt, neznámé slovo malá zakázka. Pro každého najdeme řešení. Konkrétně jsme fotili projekt, který měl méně než 10 m2.
Je možné projekt nafotit a poté "zakázat vstup" do určitých částí prohlídky?
Toto je standardní řešení. Pro kompletní data potřebujeme fotit například prostor za recepcí hotelu (abychom neměli ve 3D modelu „díru“), kam obvykle nemá mít návštěvník přístup. Technologie umožňuje tuto sekci vypnout a znepřístupnit.

Funkci vypnutí části prohlídky využíváme např. i pro veřejnou a neveřejnou nebo zdarma a placenou verzi. Tam, kde náš partner nemůže (typicky know-how) nebo nechce zadarmo ukázat vše.   

Jak je to s vlastnictvím prohlídky? Řeší se autorská práva?
Samotná data prohlídky se spouštějí na serveru ve speciální aplikaci. Vy můžete volně využívat a stahovat videa, fotky, schémata, atd.
Mohou být v prohlídce lidé?
Technicky je to možné a mohou vzniknout zajímavé a vtipné scénáře prohlídek, pozor však GDPR.
Je možné během roku provádět úpravy- například výměnu nebo přidání místnosti?
Ano, kdykoliv je možné se k projektu vrátit, něco k němu přidat nebo nějakou část vyměnit. Po specifikaci Vám vypracujeme konkrétní nabídku. Navíc máte možnost každé dva roky prohlídku kompletně přefotit za 50 % původní nabídkové ceny. Typicky využívají např. autosalony, kde se během dvou let často vymění většina modelů.
Lze 3D virtuální prohlídku spustit i na mobilním telefonu?
Ano. Naše 3D virtuální prohlídky jsou spustitelné na všech nejpoužívanějších prohlížečích a v operačních systémech Windows, Android i iOS.
Kam až lze v rámci editace zajít? Je možné propojit naší 2D leteckou fotografii areálu s 3D prohlídkou?
Ano a nejen to. Naším heslem je “Pojďme se pobavit o řešení pro Vás”. Zapojíme naše 3D virtuální prohlídky, Váš web, videa, fotky, 3D modely a vytvoříme pro Vás to nejlepší.

Rozumíme si s kreativními partnery a jsou pro nás často inspirací k novým řešením. 

Videonávody

Pin It on Pinterest

Call Now Button