Jak vytvořit virtuální prohlídku

1. 9. 2022

3D virtuální prohlídky nahrazují skutečnou návštevu prostorů a šetří tak čas všem zúčastněným. Moderní a rychlá doba nás vede k potřebě zjednodušování a právě virtuální prohlídky jsou perfektní ukázkou, jak na to.

Vzhledem k vysoce kvalitnímu provedení si tak může kdokoliv opakovaně a ze všech možných úhlů prohlížet jakýkoliv projekt kdekoliv na planetě. Zjistí si tak v klidu od počítače vše, co potřebuje vědět. Provedeme vás nyní krok pro kroku procesem vzniku virtuální 3D prohlídky s Panopro.

1. Odeslání poptávacího formuláře

Vyplňte formulář nebo se nám ozvěte. Náš zkušený obchodník se s vámi sejde, prohlédne si prostory, zjistí účel prohlídky a navrhne řešení. Představí také všechny možnosti, které Panopro nabízí, a vysvětlí, jak můžete virtuální prohlídku plně využívat. Například jak vkládat interaktivní prvky nebo jak přidat 3D virtuální prohlídku na web.

2. Nabídka

Podmínky jsou domluvené a projekt se předává do rukou realizačního týmu profesionálních fotografů/kameramanů, kteří připraví požadovanou technologii pro tvorbu vaší 3D prohlídky.

3. Termín natáčení prohlídky

Vybereme termín natáčení, který vám bude vyhovovat. Dostatečně dopředu dostanete jednoduchý návod, jak připravit prostory k focení.

4. Finalizace prostoru

Finální úpravu prostoru (nasvícení, žaluzie, úklid zbytečných předmětů, atd.) s vámi doladí náš realizační tým na místě v den prohlídky. Následně si společně všechny prostory znovu projdeme, ať máte jistotu, že nevynecháme jediný koutek.

5. Sběr dat

Následuje samostatný sběr dat, skenování a focení prostor. Délka skenování závisí na rozloze objektu v m². Obecně lze říci, že u focení interiéru trvá každých 1000 m² cca 2,5 hodiny. V případě focení exteriéru je náročnost cca 1,5 hodiny na 1000 m².

6. Vznik virtuální nabídky

Máme všechna data (fotky a 3D data objektu) a fotograf předává prohlídku do studia, kde je celé dílo dotvořeno. Postprocessing zabere běžně 48 hodin, ale v případě velkých projektů nad 10 000 m² může zpracování prohlídky zabrat i týden či dva.

7. Jak s 3D prohlídkou pracovat

3D prohlídka je kompletně zpracovaná, obchodník vás kontaktuje a předává soubor s nabídkou tří možností, jak se naučit prohlídku využívat:

    1. powerpointový manuál
    2. vzdělávací videa na youtube
    3. rychlý videocall, kde vše vysvětlíme

Interní aplikace pro editaci prohlídky je velice jednoduchá a zvládne ji ovládat každý.

8. Další doporučení

Vždy měsíc po předání prohlídky vás kontaktuje obchodník, aby zjistil, zda je vše v pořádku, zda využíváte všech řešení, která aplikace nabízí, a předá případná doporučení.

Zanechte prosím údaje nebo nás kontaktujte, pokud máte zájem být ke svým zákazníkům blíže díky 3D virtuální prohlídce od Panopro. Ostatní si upřesníme po telefonu.

Pin It on Pinterest

Call Now Button